کودک روی ویلچیر مخصوص
زمان مطالعه : < 1 دقیقه
4.4
(7)

تحرک برای کودکان استثنایی در سن ۱ تا ۳ سال

 

تحقیقات نشان داده است کودکانی که به دلیل بیماری‌هایی مانند دیستروفی عضلانی، فلج مغزی یا سندرم داون آهسته راه می‌روند، با حرکت در اطراف به کمک یک ماشین اسباب بازی از نظر شناختی و روابط اجتماعی، بهبود پیدا خواهند کرد. این امر به کودکان اجازه بازی با دیگر کودکان و اعضای خانواده را خواهد داد.

 

بیان مشکل

بیشتر ویلچرهای موتوری برای کودکان کم سن و سال خیلی بزرگ هستند! در نتیجه برخی از والدین آنها، ‌در تغییر ساختار  و تهیه ماشین‌های مخصوص کودکان برای کمک به آنها دچار مشکل شده اند.

 

راهکار خلاقانه

ساخت یک دستگاه موتوری کاملا ساده سازی شده و راحت توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده که کاملا مختص کودکان 1 تا 3 ساله ساخته شده است. این کودکان می توانند صندلی خود را فقط با یک جوی استیک ساده کنترل کنند. این کار به بهبود روابط اجتماعی آنها و بازی با دیگر کودکان کمک بسزایی می کند.

این اختراع در سال ۲۰۲۱ از نظر مجله تایم، یکی از چندین اختراع برتر جهان شناخته شده است.

ایمی مورگان، فیزیوتراپ اطفال و مدیر پروژه  Permobilمی‌گوید: هدف ما از اجرای ایده مورد نظر این است که رشد فیزیکی این کودکان را به سرعت آغاز کنیم و با استفاده از این اختراع به ملحق شدن آنها به جامعه سرعت بخشیم.

ما می توانیم با بهره گیری از مشکلاتی که در پیرامون خود ملاحظه می کنیم، به سادگی به یک ایده و در نتیجه به یک اختراع برسیم. شما با استفاده از روش های بارش فکری و اسکمپر می توانید این مشکلات را به یک فرصت تبدیل کنید.

 

منبع : https://time.com/

این پست چقدر مفید بود؟

با ستاره ها میزانش رو به من بگو 🙂

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا : 7

هنوز رای‌ای داده نشده، شما نفر اول باشید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.