تصویر مقاله سیزیف
زمان مطالعه : < 1 دقیقه
3.9
(8)

سیزیف چه کسی بود و چه ارتباطی با نوآوری دارد؟


در افسانه های قدیم آمده است که سیزیف با فریب دادن مسئول مرگ از مردن فرار کرد. به خاطر این فریبکاری و گناه، به هدف فرار از مرگ و جاودانگی، قرار بود او را با دردناک ترین شکنجه ها مجازات کنند، اما مجازاتی عجیب برای او در نظر گرفته شد.


این که سنگی را از کوه پایه به بالای کوه ببرد، سیزیف هم به سادگی در یک ساعت این کار را انجام می دهد و می خندد و گمان می کند شکنجه اش تمام شده است. اما نکته اینجاست که وقتی بالای کوه رسید سنگ به پایین غلتید. سیزیف دوباره این کار را انجام داد و دوباره سنگ به پایین سر خورد. اینجا بود که سختی مجازات سیزیف مشخص شد !!

این‌ که سنگی را با زحمت در دامنه‌ی کوهی به سمت قله بغلتاند و دقیقاً وقتی سنگ به قله رسید، دوباره به پایین بغلتد و این ماجرا جاودانه تکرار شود. در افسانه های کهن آمده است که هم اکنون هم سیزیف مشغول انجام این کار است و مجازات وی تا ابد ادامه دارد.

شاید این یک داستان افسانه‌ای و اساطیری باشد اما هدف این داستان به شدت مهم و اساسی است. تکرار و تکرار و تکرار … بدترین مجازات بشر است. دوستان خوبم از تکرار کارها دوری کنید و همیشه با نوآوری خودتون رو از روزمرگی ها نجات بدید.

این پست چقدر مفید بود؟

با ستاره ها میزانش رو به من بگو 🙂

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا : 8

هنوز رای‌ای داده نشده، شما نفر اول باشید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.