اختراعات جدید جهان

اختراعات جدید جهان

5/5

جهان امروز ما،روز به روز در حال تغییر است و ما انسان ها در حال خو گرفتن با این تغییرات هستیم.امروزه اختراعات جدید جهان وارد فاز جدیدی شده است. در این مقاله قصد داریم این تغییرات را با هم بررسی و کاملا درک کنیم تا در مسیر ایده پردازی،نوآوری،شرکت یا کسب و کارهای شخصی از آن استفاده کنیم.

اختراع چیست ؟

در اسناد سازمان های جهانی مربوط به اختراعات و نوآوری،معنی اختراع:پیدا کردن راهکار های خلاقانه برای یک مشکل است. این تعریف،یکی از ساده ترین و دقیق ترین تعاریف در این حوزه می باشد. خلاقیت شما باعث ایجاد یک راهکار می شود که پس از ثبت در سازمان های مربوط تبدیل به یک اختراع می شود.

این سازمان ابتدا با بررسی این که:آیا این ایده قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است یا نه؟بررسی ها را انجام می دهد و پس از آن در بخش های تخصصی،ایده ی شما را بررسی می کند.اگر از این قسمت هم پیروز بیرون آمدید، تبریک !! راه کار شما در این سازمان ثبت و تبدیل به یک اختراع جدید در ایران یا جهان شده است.

سازمان های بررسی اختراعات جدید در جهان

این سازمان ها که به صورت یکپارچه در جهان فعالیت می کنند تحت نظر سازمان جهانی این ایده ها به نام (WIPO) هستند.این سازمان با داشتن یک دیتابیس قوی، اکثر اختراعات جدید جهان را در خود جای داده است.شما می توانید با مراجعه به این دیتابیس قوی در وبسایت این سازمان،ببینید که آیا برای مشکل شما هم راهکاری ارائه شده است یا نه.

توصیه من به عنوان یک منتور اختراع و نوآوری به شما دوستان این است که با بررسی اولیه، از تکراری نبودن اختراع خود اطمینان حاصل کنید تا زحماتتان درباره راهکار به هدر نرود.دانشجویان زیادی داشته ام که با جستجو نکردن در این سایت و با وجود تلاش های بسیار، به نتیجه ای نرسیده اند

اختراع در حوزه هوش مصنوعی

حوزه های جدید در دنیای نوآوری

در سال های اخیر در دنیای نوآوری و تکنولوژی، هوش مصنوعی طرفداران زیادی پیدا کرده است. هوش مصنوعی با پیشرفت روزافزون و پدیدار شدن اختراعاتی که همه افراد به سادگی با آنها ارتباط برقرار کرده اند، جایگاه ویژه ای یافته است. یکی دیگر از حوزه های مورد علاقه مربوط به علم پزشکی است که در حال سرعت بخشیدن به بهبود بیماران، پیش درمانی های مدرن، دسترسی آسان به داروهای بیماری های خاص و روشهای ساده در درمان بیماری می باشد.

 کشاورزی هم اختراعات زیادی را به خود اختصاص داده است، زمینه هایی مثل کاشت محصولاتی با ارزش غذایی بالا، بهبود شیوه های آبیاری و نگه داری از گیاهان و کمک به کشاورزان برای بهود عملکرد خود بیشترین میزان این نوآوری ها را به خود اختصاص داده است.

جمع بندی

امروزه اختراعات جدید در جهان،در حال تغییر دنیای ما هستند که به زودی دروازه هایی از نوآوری و زندگی ایده آل را برای انسان ها به ارمغان خواهد آورد. به زودی در کره جنوبی شاهد انقلاب چهارم صنعتی خواهیم بود که به ما کمک می کند تجربه ای متفاوت را در زندگی داشته باشیم.

من:علیرضا بیگلری،با سابقه چند ساله در دنیای نوآوری و آینده پژوهی،نوید دنیایی پر از آرامش و سادگی را به شما علاقه مندان این حوزه می دهم. شما دوست دارید در چه زمینه ای اختراع خود را ثبت کنید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاه ها (1)

Omid Moshiri
Omid Moshiri | 29 مهر 1399 - 20:29

دیدن پست های شما به من انرژی زیادی میده آقای بیگلری عزیز، امیدوارم بتونم خوبی های شما رو جبران کنم.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.